Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Gdzie nocować podczas kilkudniowych podróży rowerowych po Małopolsce? Jak zaplanować podróż, by bezpiecznie móc zostawić rower na czas posiłku i zwiedzania atrakcji? Zachęcamy do korzystania z oferty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Wśród obiektów z przyznanym certyfikatem MPR znajdują się zarówno obiekty noclegowe, jak i gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz inne obiekty usługowe, w tym wypożyczalnie i serwisy rowerowe.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPR) to obiekty usługowe (m.in. noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne, informacje turystyczne, serwisy rowerowe, sklepy), które posiadają ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów. Sieć działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (np. Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) czy w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Co oferują Miejsca Przyjazne Rowerzystom

W każdym obiekcie z certyfikatem MPR, rowerzysta znajdzie:

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,
  • nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów,
  • aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów,
  • odnośnik do naszej strony internetowej narowery.visitmalopolska.pl, z której można pobrać mapy do samodzielnego wydruku w formacie A4, ślady GPS tras rowerowych czy informacje o atrakcjach.

W przypadku obiektów noclegowych dodatkowo:

  • możliwość skorzystania z pobytu na jedną dobę,
  • bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu.

Ponadto część obiektów świadczy dodatkowe usługi np. możliwość umycia roweru, wyprania i wysuszenia ubrań, ładowanie rowerów elektrycznych.


Jak znaleźć Miejsce Przyjazne Rowerzystom?

Jeżeli planujesz wycieczkę i szukasz miejsc na trasie, gdzie będziesz mógł zjeść smaczny posiłek lub znaleźć nocleg na jedną noc, skorzystaj z zamieszczonej poniżej mapy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Każdemu typowi obiektów przyporządkowano inną ikonę.

Jeżeli jesteś na trasie, szukaj obiektów posiadających specjalne oznaczenie – logo MPR. Każdy z nich powinien też posiadać zamieszczony wewnątrz certyfikat.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom w Małopolsce – kontakt

Jeżeli byłeś w jednym obiektów z certyfikatem MPR i nie posiadał on oferty dostosowanej do potrzeb rowerzystów, napisz do nas, e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz uzyskać certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, skorzystaj z informacji w zakładce Informacje praktyczne.


Źródło: https://narowery.visitmalopolska.pl/-/miejsca-przyjazne-rowerzyst-1#jak%20znale%C5%BA%C4%87%20mpr

Przewiń do góry
Skip to content