Miejsca Przyjazne Rowerzystom – trwa nabór

Twoja winnica może stać się oficjalnym, akredytowanym Miejscem Przyjaznym Rowerzystom! Obiekty, które otrzymują certyfikat mogą stosować specjalne oznaczenia MPR, a lokalizacje tych miejsc, znajdą się na oficjalnej stronie dedykowanej turystyce - visitmalopolska.pl oraz na mapach i wydawnictwach, dotyczących turystyki rowerowej. Z roku na rok, ruch rowerowy stale rośnie. Pojawia się, co raz więcej miłośników turystyki rowerowej. Co raz więcej osób, w tym turystów zagranicznych, wybiera rower jako sposób poznawania danego regionu lub kraju. Rower, to także, jedna z najpopularniejszych opcji na spędzanie wolnego czasu i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Dlaczego warto?

Województwo Małopolskie od lat prowadzi System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych  Rowerzystom. To jeden z elementów wspierających rozwój turystyki, a tym samym rozwój firm i przedsiębiorstw w Małopolsce. System, wzmacnia lokalną działalność gospodarczą i pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów. Rowerzyści planując trasę, często sprawdzają lokalizację Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, a znak MPR jest rozpoznawalny wśród miłośników jednośladów.

Otrzymanie statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom wiąże się m.in. z prawami do korzystania z loga systemu, występowania informacji o obiektach w materiałach promocyjnych i stronach internetowych województwa małopolskiego, oraz uczestnictwem w wydarzeniach promujących turystykę rowerową.

O certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, mogą starać się administratorzy oraz właściciele: atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych oraz gastronomicznych, punkty informacji turystycznej ale także sklepy czy obiekty usługowe jak np. wypożyczalnie i serwisy rowerowe. Już teraz w programie, uczestniczy ponad 200 obiektów z całej Małopolski.

Jak i kiedy się zgłosić?

Do udziału w Sieci może zgłosić się każdy obiekt działający legalnie, który zaakceptuje Regulamin i spełnieni wymagania. Udział w Sieci jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w Sieci, bez żadnych konsekwencji finansowych, a status jest przyznawany bezterminowo. Każdy z obiektów podlega weryfikacji.

Nabór prowadzony jest w sposób ciągły, a pierwszym krokiem, jest wysłanie informacji mailowej na adres mpr@umwm.malopolska.pl

W wiadomości należy podać podstawowe dane:

  1. Nazwę i adres świadczenia usług w obiekcie , któremu ma zostać przyznany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
  2. Numer telefonu i adres e-mail podmiotu starającego się o otrzymanie statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
  3. Informację, czy obiekt, któremu ma być nadany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom jest całoroczny, czy sezonowy.
  4. Zdjęcia potwierdzające, że obiekt któremu ma zostać nadany status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom spełnia wymogi opisane w regulaminie.
  5. Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i deklarację o podaniu prawdziwości danych.

Regulamin nadawania statusu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – Regulamin w PDF oraz link do strony BIP.

 

Przewiń do góry
Skip to content